The Romantic Italian Tenors 

The Romantic Italian Tenors 

The greatest in the words

Gianluca Paganelli 
Fabio Andreotti 
Mauro de Santis
sümfooniaorkestri saatel

10. oktoober – Alexela Kontserdimaja, Tallinn

11. oktoobril – Vanemuise Kontserdimaja, Tartu 

 

Itaalias valitseb tugev rahvusliku identiteedi tunne ja emotsionaalsus, mis väljendub eredalt muusikas. Itaalia kinkis maailmale ooperi. Itaaliat soojendab päike ja suurepäraste artistide laul.

Kolm Itaalia tenorit, Gianluca Paganelli, Fabio Andreotti ja Mauro de Santis ühendasid 2015. aastal jõud, et luua projekt The Romantic Italian Tenors (Romantilised Itaalia tenorid), mis on toonud neile suurt edu, populaarsust ja tunnustust.

Trio esitab kuulsaid sütitavaid napoli laule nagu „O’ Sole Mio“, „Funiculì Funiculà“, „Dicintacill Vuie“ ja „Io Te Vurria Vasa“, kuulsaid ooperiaariaid orkestri saatel ooperitest „La Traviata“, „Rigoletto“ ja „Tosca“.

Publikut ootab ees nauding sensuaalsusest ja meloodilisusest, milleta ei ole võimalik ette kujutada itaalia muusikat.

Trio The Romantic Italian Tenors on esinenud Itaalia mainekates teatrites, sealhulgas Teatro dell’Operas Roomas, La Fenices Veneetsias, Firenzes, Teatro Petruzzellis Baris, Teatro del Maggio Musicales Fiorentinos ja mujal. Nad on korraldanud külalisesinemisi Euroopas, Aasias, Ameerikas ja Kanadas.

Gianluca Paganelli on saanud klassikalise vokaalhariduse. Ta on õppinud oma onu, bariton Ludovico Malavasi juures ning võtnud tunde ka sopran Renata Scotto, tenorite Luciano Pavarotti ja Alfredo Kraussi juures. Ta on avaldanud plaadid „Tango“, kus ta tutvustas uut stiili – segu klassikalisest ja popmuusikast, ja „Destino“. Ta salvestab uut albumit koos Franco Simonega ja annab kontserte üle maailma.

Fabio Andreotti on sündinud Roomas, omandanud politoloogiahariduse ja õppinud laulmist bariton Antonio Boyeri käe all. Debüteeris Roomas Manzoni teatris, kus mängis Alfredo Germonti rolli Giuseppe Verdi „La Traviatas“. Ta on töötanud Jaapani, Lõuna-Korea, Venemaa, Hiina ja Usbekistani teatrites. Jaanuaris 2005 andis ta kontserdi Tallinnas koos sopran Galina Gortšakova ja ERSOga, mida dirigeeris maestro Dario Lucantoni.

Mauro De Santis on lõpetanud Licinio Refice nimelise konservatooriumi Frosinones, lihvinud oma oskusi maestro Donato Di Stefano juures, spetsialiseerunud ooperilaulu süvaõppele Rooma Santa Cecilia konservatooriumis, laulnud teatrites Prantsusmaal, Poolas ja Itaalias, sealhulgas Rooma ooperiteatris.

Tenorid Gianluca Paganelli, Fabio Andreotti ja Mauro De Santis valdavad silmapaistvat vokaaltehnikat ja neid ühendab kirg muusika vastu. Trio võitis 2020. aastal Silver Vine’i auhinna kategoorias „Parim ooperiesitus“

Kestus 2 tundi koos vaheajaga
Vanusepiirang 10+