”Carmen” Ballet Flamenco de Madrid

”Carmen” Ballet Flamenco de Madrid
 
 
CARMEN
Georges Bizet
Koreograafia Francisco Guerrero, Luciano Ruiz

Ballet Flamenco de Madrid on puhas flamenco Madridi südamest!

18. novembril – Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
19. novembril – Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Hispaanlaste kõige olulisema tantsu kodumaaks peetakse riigi lõunaosa – kuuma Andaluusiat. Ballet Flamenco de Madrid on esimene flamenkoteater maailmas, kus on tunda vaba Hispaania ja Andaluusia rahva hõngu. Teater asub Madridi kesklinnas ja sel on maagiline tõmbejõud flamenco austajatele ja fännidele.

Kirg ja pinge on kohustuslikud koostisosad, mis laevad iga pealtvaataja väljendusrikkusega. Flamenkokunst on mõistetav kõigile planeedi elanikele, olenemata sellest, kust nad pärit on, mis keelt nad räägivad. Alates 2010. aastast on flamenko kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Ballet Flamenco de Madridi etendus „Carmen“ on uus nägemus sellest loost, kus ajalugu on põimunud tunnetega, mida saab edasi anda tantsu kaudu: rütm, maagia, sensuaalsus, liikumine, esteetika, harmoonia ja võlu.

Carmeni lugu on teada kõigile. Loo keskmes on kaunis, kirglik ja vabadust armastav mustlanna, kes oma eluviisi ja tegudega muudab teda ümbritsevate inimeste elusid. Carmen võrgutab oma vaba armastusega kogenematu sõduri, seersant Don José. Carmeni suhe sõduriga sunnib toda hülgama oma endist armastatut, tõstma mässu oma ülemuse vastu ja desertöörina ühinema salakaubavedajate rühmaga. Kui Carmen suunab oma armastuse härjavõitlejale Escamillole, sunnib armukadedus Don Joséd Carmenit tapma.

Etenduses kõlab elav muusika.
Kestus 2 tundi koos vaheajaga.
Vanusepiirang 10+

Publiku tagasiside Ballet Flamenco de Madridi etendusele „Carmen“:

„…Bizet’ Carmeni etendus on täpselt selline etendus, milles on omal kohal nii Bizet’ kuulus muusika, muusika elav esitus (kitarr, flööt, trummid ja laulja), kirglik tants ja värvikirevad kostüümid. Suurepärane etendus, mida mäletate veel kaua…“.

„Absoluutselt ilus! Ma armusin sellesse kõigesse!“ 
 
„…Ma nägin Carmenit ja see oli hämmastav!!! Etendus võtab lihtsalt hingetuks!“
 
„…See oli uskumatu. Ja ma ei räägi kleitide värvidest. Ma räägin elavast muusikast, elavast laulust ja silmapaistvast elavast esinemisest. Te ei usu, kui täpselt peategelased laval liiguvad, kuidas nende sammud ja kontsaklõpsud muusikaga suurepäraselt kokku sobivad…“
 
*

*

 
SISSEJUHATUS
Kõik
 
HAVANERA
Carmen ja sõdurid
 
TUBAKAVABRIKUS
Carmen, Manuela ja tubakamüüjad
 
SEGUIRILLA PASO A DOS
Carmen ja seersant Don José
 
VANGLA
Don José, Zúñiga ja sõdurid
 
VANGLAS, TARANTO LÄHISTEL
Don José
 
VOODIS
Carmen ja Don José
 
KÕRTS
Sevillanas, boleras, guajiras. Chanson boheme, kõik kõrtsikülalised
 
MÄGEDES
Salakaubavedajad, alegrias ja tangod
 
SURM
Carmen ja vaim
 
VÄLJAKUL
Kõik lähevad härjavõitluse ringi, Escamillo on härjavõitleja!
 
PALVE
Surm ümbritseb väljakut
 
MA EI OLE MITTE KEEGI
Kaardid ütlesid sulle… Carmen, sa sured